MBA – Master of Business Administration? Co to?

Master of Business Administration – znaczenie i historia

MBA (Master of Business Administration) to studia podyplomowe dedykowane ludziom pracującym na pozycjach kierowniczych i menadżerskich. Pierwszy program MBA został przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych w 1908 roku, a ogromny rozwój w dziedzinie programów MBA nastąpił w latach 50-tych XX wieku. Tytuł Master of Business Administration reprezentuje wiedzę, którą absolwent studiów MBA posiada. Jest to nie tylko wiedza teoretyczna z zakresu ekonomii, finansów, marketingu czy prawa, ale także ogrom umiejętności praktycznych, takich jak: negocjacje, komunikacja w biznesie, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie zasobami ludzkimi, i wiele innych.

Kto może zostać Master of Business Administration?

Jak już wcześniej wspomniano, studia MBA są dedykowane menadżerom i ludziom zajmującym stanowiska kierownicze. Zazwyczaj program MBA wymaga co najmniej kilkuletniego doświadczenia menadżerskiego. Istnieją również programy Executive Master of Business Administration, które dedykuje się osobom z nadzwyczajnym doświadczeniem menadżerskim – na przykład praca na stanowisku menadżerskim przez ponad 10 lat lub stanowisko menadżerskie w firmie międzynarodowej.

Chcesz zostać Master of Business Administration? Dołącz do nas!

Nasz program International Master of Business Administration in Strategy, Programme and Project Management jest jednym z najlepszych programów MBA w Polsce. Jeśli chcesz uzyskać tytuł MBA, jest to najwyższy czas by wysłać nam swoją aplikację, gdyż właśnie prowadzimy rekrutację do XV edycji naszego programu. Nie czekaj – skorzystaj z formularza na naszej stronie!

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

[et_bloom_inline optin_id="optin_2"]
OK
COOKIES USE
Our website use cookies. Pricacy policy →