MBA – Master of Business Administration? Co to?

Master of Business Administration – znaczenie i historia

MBA (Master of Business Administration) to studia podyplomowe dedykowane ludziom pracującym na pozycjach kierowniczych i menadżerskich. Pierwszy program MBA został przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych w 1908 roku, a ogromny rozwój w dziedzinie programów MBA nastąpił w latach 50-tych XX wieku. Tytuł Master of Business Administration reprezentuje wiedzę, którą absolwent studiów MBA posiada. Jest to nie tylko wiedza teoretyczna z zakresu ekonomii, finansów, marketingu czy prawa, ale także ogrom umiejętności praktycznych, takich jak: negocjacje, komunikacja w biznesie, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie zasobami ludzkimi, i wiele innych.

Kto może zostać Master of Business Administration?

Jak już wcześniej wspomniano, studia MBA są dedykowane menadżerom i ludziom zajmującym stanowiska kierownicze. Zazwyczaj program MBA wymaga co najmniej kilkuletniego doświadczenia menadżerskiego. Istnieją również programy Executive Master of Business Administration, które dedykuje się osobom z nadzwyczajnym doświadczeniem menadżerskim – na przykład praca na stanowisku menadżerskim przez ponad 10 lat lub stanowisko menadżerskie w firmie międzynarodowej.

Chcesz zostać Master of Business Administration? Dołącz do nas!

Nasz program International Master of Business Administration in Strategy, Programme and Project Management jest jednym z najlepszych programów MBA w Polsce. Jeśli chcesz uzyskać tytuł MBA, jest to najwyższy czas by wysłać nam swoją aplikację, gdyż właśnie prowadzimy rekrutację do XV edycji naszego programu. Nie czekaj – skorzystaj z formularza na naszej stronie!

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

[et_bloom_inline optin_id="optin_2"]

News

Contact

MBA Programme Office
 

Faculty of Management and Economics, Gdańsk University of Technology
Traugutta Street 79, room 404
80-233 Gdańsk, Poland
phone: +48 58 348 63 55
phone: +48 517 849 332
e-mail: mba@pg.edu.pl

 

MBA Director

PhD Beata Krawczyk-Bryłka
phone: +48 58 348 61 75
e-mail: mbadirector@pg.edu.pl

Location

 

Gdańsk, Poland

 

Berlin 503 km
Vilnius 571 km
Stockholm 626 km
Minsk 743 km
Bratislava 930 km
Kiev 1104 km
Moscow 1444 km
Madrid 2833 km
Beijing 6965 km

OK
COOKIES USE
Our website use cookies. Pricacy policy →