Program MBA na Politechnice Gdańskiej – 4 filary

Program MBA dla menadżerów, dyrektorów i kierowników z wieloletnim doświadczeniem opiera się na 4 podstawowych filarach. Są to: Foundations, Operational Excellence, Strategic Thinking oraz People Management & Self Development. Program MBA na Politechnice Gdańskiej jest programem międzynarodowym, zatem zarówno pod względem przeprowadzania zajęć, ale i założeń oraz opisów opiera się na języku angielskim.

Foundations

Filar Foundations tworzy solidne podstawy, które pozwalają studentom na efektywne poszerzanie wiedzy i kompetencji podczas dalszej części programu MBA. Składa się on z takich przedmiotów jak: Business Economics, Financial Accounting, Business Law i inne. Jego celem jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, by nauczyć studentów jak analizować problemy, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Operational Excellence

Nasz program MBA zakłada, że w czasach globalizacji, Operational Excellence jest kluczowym narzędziem do stworzenia odpowiedniej pozycji przewagi konkurencyjnej na rynku, zwłaszcza międzynarodowym. Operational Excellence jest częścią programu MBA, która skupia się na tym w jaki sposób wdrożyć cele strategiczne w działanie biznesu kładąc nacisk na takie aspekty jak: change management, strategic manegement.

Strategic Thinking

Strategic Thinking to nieodłączny element każdego programu MBA. Kompilacja przedmiotów prowadzonych w ramach tego filaru pokazuje dlaczego strategia jest istotna w organizacjach pod względem uzyskania i utrzymania przewagi konkurencyjnej. Strategic Thinking łączy dobre przywództwo z dobrą strategią, co pozwala również na zrozumienie jak bardzo istotny jest wpływ człowieka na powodzenie strategii.

People Management & Self Development

Dzięki temu filarowi studenci programu MBA mogą zwrócić uwagę na własne talenty i predyspozycje w kontekście zarządzania. Ten filar kładzie bezpośredni nacisk na główne założenie programu MBA – ciągłe samodoskonalenie się, nie tylko na polu zawodowym. Podczas przedmiotów prowadzonych w ramach tego filaru, studenci dowiadują się jak efektywnie tworzyć zespół i nim zarządzać oraz w jaki sposób odkryć talenty nie tylko w sobie, ale i w innych.
Program MBA to doskonały wybór dla osób chcących rozwijać siebie i swoje organizacje
By w pełni zrozumieć jakie cele oraz założenia reprezentuje program MBA na Politechnice Gdańskiej, zachęcamy odwiedzić naszą stronę internetowa mba.pg.edu.pl, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat każdego z filarów. Jeżeli stwierdzisz, że nasz program MBA jest dla Ciebie odpowiedni, zapraszamy na rekrutację do nowej edycji.

26.04.2024 – AMBA Visit

On Friday, April 26, we hosted Victor Hedenberg Association of MBAs Membership Director at the Faculty of Management and Economics.